DOĞRU PUSULA KOLEJİ

Neden Pusula?

Pusula kolejinde lise eğitimi 9. sınıftan itibaren üniversiteye hazırlıktır.

Branş bölüm başkanlarımız, rehberlik servisimiz ve ölçme değerlendirme uzmanlarımız kullandığımız eğitim içerikleri kurduğumuz öğrenim organizasyonlarıyla öğrencilerimizi üniversite adayı olarak eğitmekteyiz.

Üniversite hazırlık sistemimiz kullandığımız kaynak yayınlarla geliştirdiğimiz sınav hazırlık araçlarıyla dijital öğretim platformlarıyla öğrenciye özel ölçme değerlendirme ve sınav rehberlik hizmetleriyle en doğru üniversiteyi kazandırır.
 

Pusula Koleji öğrencinin üniversite hazırlığında öğrenme başarısını ders ve konu bazında her öğrenciye özel dönütler sağlar. Üniversite adayı olduğu bilinci kazanan öğrencilerimiz Pusula ile yön haritasını belirliyor.

Lise yılları ilgi ve yeteneklerinin daha belirgin ve kararlı bir hale geldiği dönemdir. Kişi yeteneğini tanıdıkça kendini geliştirmek ve hedeflerine ulaşmak için motive olur. Bu nedenle Pusula Kolejinde öğrencinin kendini gerçekçi bir biçimde tanıması ve algılaması kişisel özellikleri konusunda bilinçlenmesi çeşitli meslekleri de inceleyerek uygun seçimler yapması için kariyer gelişim rehberliği yapılmaktadır.

Öğrencilerimizin kariyer haritasını oluşturuyoruz. Pusula MAPP ile birlikte öğrencilerimizin kendi motivasyon kaynaklarını bulması ilgi ve yeteneklerinden haberdar olması için oluşturulan bir kariyer değerlendirme testi uygulanır. MAPP ile öğrenciler hem kişisel özelliklerini tanıyor hem de yeteneklerine uygun meslekleri bir rapor halinde görebiliyor. Okulumuzda kariyer kulüpleri ve kariyer gelişim saatlerinde bulunmaktadır. Öğrencilerimiz Pusula MAPP in önerdiği ve kendisinin seçtiği kariyer kulüpleri ile birlikte onu mutlu edebilecek bir gelecek hayali için neler yapabileceğinin farkına varıyor.

Öğrencilerimiz etkili İngilizce eğitimi ile birlikte üniversitede bir yıl kazanıyorlar. Öğrencinin İngilizceyi öğrenme düzeyi dünyanın her yerinde geçerli yeterlilik sertifikası ile belgeleniyor. İngilizce çalışmalarının amaçlarından biri de öğrencilerin üniversitede hazırlık sınıfı okumalarına gerek kalmayacak düzeye ulaştırmaktır. Bütün öğrencilerimize İngilizcenin dört temel becerisi olan okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerileri kazandıran İngilizcede four skills yaklaşımını uyguluyoruz. Üstelik haftalık ders programımızda yurt dışında kendinini ifade edebilecekleri ortamın sağlandığı life skills dersleri de mevcuttur.

Pusula Kolejinde veliye ve öğrenciye danışmanlık yapan sınıf danışman öğretmenleri bulunmaktadır. Danışman öğretmen velisiyle öğrencisiyle sınıfıyla öğrencinin dersine giren diğer öğretmenleriyle ve okul yönetimiyle iletişim halinde olan güçlü bir aktördür. Danışmanlık yapan öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin Pusula Kolejindeki zengin eğitim öğretim hizmetlerden verimli bir şekilde yararlanması ve velinin yapılan çalışmalardan haberdar olup çocuğunun gelişimini izleyebilmesi için görev yapar. Öğrencinin tüm okul yaşantısı veli ve sınıf danışman öğretmeni iletişimi ile paylaşılır değerlendirilir.

Pusula Koleji sistemi hakkında daha detaylı bilgi verebilmek için sizleri Pusula Eğitim Kurumlarını Şubelerimizdeki idarecilerimizle görüşme yapabilmeniz için kurumlarımıza davet ediyoruz.